Chwalą ziebice.info! Chwalą Ziębice i ziębiczan!

W miniony wtorek (18 września) Ziębice oraz Przedszkole na Orlej Polanie w Ziębicach odwiedziła grupa przedszkolaków z Publicznego Przedszkola „Akademia Pana Kleksa” z Wrocławia.

Podczas dwugodzinnego spaceru ze Stanisławem Popardowskim, który gminę Ziębice zna jak własną kieszeń, oraz Dominiką Samborską z Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Ziębicach dzieciaki zwiedziły miasto i mile spędziły czas ze swoimi rówieśnikami.

Po tym wydarzeniu do naszej redakcji dotarła wiadomość od pani Danuty Szlęzak, dyrektor Przedszkola „Akademia Pana Kleksa” we Wrocławiu, którą (za zgodą autorki) publikujemy w całości.

Portal „Ziębice. Info” daje mi dużą wiedzę o różnego rodzaju wydarzeniach mających miejsce w Gminie Ziębice. Wszechstronność informacji przekazywanych przez portal skłoniła mnie do napisania tej wiadomości.
Otóż pragnę Państwa poinformować, że konkurs plastyczny zorganizowany przez Fundację „Teraz Ziębice” oraz prezes Fundacji Panią Janinę Lacel pt. „Orzeł biały na 100-lecie Rzeczypospolitej Polski – różne formy artystyczne godła państwa polskiego” był inspiracją do odwiedzenia Ziębic przez grupę dzieci z wrocławskiego przedszkola „Akademia Pana Kleksa”.
Nasze przedszkole miało przyjemność gościć w Przedszkolu ” Na Orlej Polanie”. Za zaproszenie i pomoc w zorganizowaniu naszego pobytu w tym pięknym mieście jesteśmy wdzięczni Pani Dyrektor Katarzynie Kolega.
Zwiedziliśmy Ratusz, Muzeum Gospodarstwa Domowego, podziwialiśmy pomnik Orła Piastowskiego w parku. Dzieci z obu przedszkoli wspólnie spacerowały po ziębickim parku, poznając się wzajemnie.
Oprowadzali nas przewodnicy z Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Ziębicach Pan Stanisław Popardowski oraz Pani Dominika Samborska. Dzieci zabrały do Wrocławia fantastyczne wspomnienia i wrażenia, dzięki którym budują swoją wiedzę o Polsce.
https://www.facebook.com/TerazZiebice/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zi%C4%99bice

Więcej w naszych postach:
Publiczne Przedszkole „Akademia Pana Kleksa”
https://www.facebook.com/Przedszkole-Akademia-Pana-Kleksa-we-Wroc%C5%82awiu-ul-Wielka-18-1610056335912834/
Z wyrazami szacunku Danuta Szlęzak

 

Cieszą nas tak miłe słowa na temat naszego portalu. W imieniu ziebice.info – dziekuję!

Agnieszka Rzepka
redaktor naczelnaGaleria zdjęć
fot. Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Ziębicach6
Dodaj komentarz

4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Marek

Chwalą nas a my was. A może pani przedszkolanka wyjaśni co dalej z remontem kościoła w Wadochowicach? Poszły na projekty pieniędze parafian tak czy nie? Remontu nie będzie?

Obywatel

Żenada………

zebra

żenujący, to ty jesteś obywatelu. Jesteś zgorzkniałym, niezadowolonym z życią małym czlowieczkiem, któremu nikt i nic nie dogodzi. Jak zwykle ludzie z zewnątrz potrafią docenić, ale ziębiczanie wiecznie niezadowoleni. Mentalność małomiasteczkowa…

Belferek

Super! Gratulacje! Dobrze, że są w końcu jakieś oddolne inicjatywy i że zostają zauważone i docenione. Oby tak dalej. Powodzenia!!!

Danuta Szlęzak

Panie Marku. Czy będzie remont Kościoła w Wadochowicach to nie wiem. Decydentem w tej sprawie jest proboszcz parafii. Dokumentacja niezbędna do rozpoczęcia prac remontowych jest na plebanii parafialnej. Zakres dokumentacji to:
1. Decyzja Ne 126/2016 Dolnośląskiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu.
2. Decyzja Nr21/2016 Starosty Ząbkowickiego zatwierdzająca projekt budowlany obejmujący remont kościoła Św. Wawrzyńca w Wadochowicach .
3. Projekt remontu wraz z inwentaryzacją zbytku.
Żeby rozpocząć remont niezbędne były w/w decyzje, które otrzymać można jedynie po przedstawieniu projektu. Projekt wykonało biuro projektowe VILLART. Koszt projektu wraz z uzgodnieniami to kwota 25000,00 złotych.
Dla upewnienia się czy moja odpowiedz jest zgodna z prawdą polecam wizytę u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Kosztu projektu na remont kościoła w Wadochowicach w porównaniu do projektu na remont pomnika Nepomucena w Ziębicach ( proszę sobie sprawdzić w Gminie) jest malutki.
Zebrane przeze mnie pieniądze w wysokości 24000, 00 zostały w takiej wysokości wpłacone na konto parafii a oryginały wpłat przechowuję.
Niestety dwukrotnie składany przeze mnie wniosek o dotację do Ministerstwa Dziedzictwa Narodowego nie otrzymał wymaganej ilości punktów. Przegrywał z zabytkami takimi jak np. Henryków i inne wyższej rangi.
Panie Marku, pani przedszkolanka to w potocznym rozumieniu nauczyciel wychowania przedszkolnego- wszystko się zgadza- jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego. W pierwszych latach pracy zawodowej pracowałam jako nauczycielka w przedszkolu. Cudowny zawód i przepiękna praca ( pozdrawiam wszystkie panie z przedszkoli), mile wspominam ten czas poświęcony cudzym dzieciom. Zastanawiam się tylko po co Panu był ten zwrot.

DOROTA

Pani Danuto winny się tłumaczy. To taka mentalność w Internecie. Anonimowo obrażać. Oczerniać. Jakby się trzeba było podpisać pod komentarzem to by cwaniaków nie było.