Przedwyborczo w Henrykowie

Około 30 henrykowian przyszło w sobotnie popołudnie (22 września) do świetlicy przy siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej na spotkanie z kandydatami na burmistrza Ziębic – Tomaszem Bafią, Janiną Lacel oraz Mariuszem Szpilarewiczem.

W spotkaniu wzięli również udział radni Rady Powiatu w obecnej kadencji, a zarazem kandydaci do kolejnej – Teresa Markowska oraz Kazimierz Piątkowski, a także radny sejmiku dolnośląskiego – Patryk Wild, który również będzie ubiegał się o reelekcję. Gospodarzami spotkania byli Krzysztof Lisowski, radny Rady Miejskiej w Ziębicach (i kandydat na kolejną kadencję) oraz Ryszard Dziuba, sołtys Henrykowa.W trakcie 3-godzinnego spotkania goście zaprezentowali się zebranym mieszkańcom i przedstawili wiele pomysłów, które podczas nadchodzącej kadencji chcieliby zrealizować w Henrykowie (a także w innych miejscowościach). Mieszkańcy mieli możliwość zadawania pytań.

Mówiono wiele na temat utworzenia parku kulturowego w Henrykowie, ścieżki rowerowej, dotychczasowych – wykonanych społecznie – remontów w obrębie kompleksu Cystersów. Wielokrotnie podkreślano walory turystyczne miejscowości i kandydaci byli zgodni w tym, że należy je jak najszybciej uwypuklić.

Nie zabrakło także trudnych tematów, jak np.: oczekiwanej od 7 lat przebudowy ul. H. Brodatego w Henrykowie, odbioru odpadów w Henrykowie, braku odpowiedniego wyposażenia OSP, niszczejącego budynku byłej szkoły w centrum Henrykowa, a także znikomych środków w budżecie Gminy przeznaczanych na inwestycje w Henrykowie.Galeria zdjęć
fot. Agnieszka Rzepka19
Dodaj komentarz

7 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
Jan

Kandydatka do RM, a jednocześnie redaktor naczelna portalu informacyjnego … czy tylko mnie się coś nie zgadza?

janek

Wyluzuj stary, u Mariusza w komitecie tez jest redaktor. Nie trafiles z tym hejtem.

ziebiczanie

Pani Agnieszko! będą teraz próbowali Panią niszczyć, bo jest Pani dla nich zagrożeniem. Niech Pani działa jak do tej pory a będzie dobrze. My jesteśmy za Panią.

Mirek

Zaprawdę powiadam Wam, jest zagrożeniem. Dla etycznego i prawdziwego podawania informacji. Poza tym, pani Lacel nie dała rady zebrać min. 9 osób (innych niż ona sama + pani Rzepka). To chyba świadczy o tym, że to zagrożenie bardzo niskiego stopnia.

wyborca

nie liczy się ilość, a jakość!! Niektóre osoby zebrane przez Pana szpilar… to naprawdę zenada!!!

Bartek

Podaj konkrety, Mirku. Głupie pomówienia są nie na miejscu. Portal ziebice.info na jeden z najbardziej bezzstronnych, niezależnych portali. Ale jak widać zazdrość i zawiść nie pozwala ci tego dostrzec.

aga

Pani Rzepka ma czas wolny na komentowania

Bożena

Nikt nie będzie przypominał o pomówieniach komitetu pani Lacel na temat innych kandydatów, jak i podczas poprzedniej kampanii. Wstyd, że w tak małym mieście można wylewać na innych tony jadu

Marek

To jest właśnie ten styl. Ale karma wróci. Obstawiam, że nie zdobedzie nawet 5 procent głosów. Ludzie mają dość pomawiania i opluwania

Marek

Niezależny – to określenie już od dawna nie pasuje do tego portalu

Janina Lacel

Ciesze się ,że człowieku tak oceniasz kandydatów na radnych z mojego komitetu , bo ja osobiście cenię ich za wiedzę , chęć działania dla dobra gminy i odwagę , aby stanąć, zmierzyć się i pokazać determinację..

Henryk z Henrykowa

30 osób. Nieźle……..

wyborca

nie liczy się ilość, a jakość!! Niektóre osoby zebrane przez Pana szpilar… to naprawdę zenada!!!

Ala

Przypominam, że pani Lacel w poprzedniej kadencji jako radna głosowała za odebraniem oświacie 500 tysięcy złotych. A jako zastępca burmistrza nie zrobiła nic. A przepraszam, poparła panią Birę, dzięki czemu ta została burmistrzem. Warto o tym pamiętać. Dziękujmy pani Lacel za wspaniale spędzony czas!!! Przy urnach o tym pamiętajcie.

Marek

Ta pani nadaje się do oprowadzania wycieczek po Ziębicach a nie do rządzenia, tak pięknie opowiada czego to nie dokona. A przecież już współrządziła gminą. Mieliśmy pokaz rządów . Pracownicy oswiaty już wyciągnęli wnioski

Janina Lacel

Człowieku bądż konkretny, jak sama opozycyjna radna mogła zabrać 500 tys zl z oświaty?????
Jak już tak się oczernia kogoś , to może wypadałoby przyjść na spotkanie i zapytać tę oczernianą?

Danuta

Bardzo potrzebne zebranie. Brawo organizatorzy.

Dla mnie te wybory samorządowe po raz pierwszy raz w Gminie Ziębice. W związku z tym zainteresowanie kampanią wyborczą. Chcę poznać kandydatów na burmistrza oraz przedstawicieli do rad gminy i powiatu.

Zebranie poświęcone wyłącznie problemom Henrykowa ( nie dziwi – ta miejscowość od lat oczekuje i zasługuje na należyte wsparcie), dało mi wstępny obraz kandydatów. Szkoda, że Henryków nie dostał żadnego wsparcia od tych, którzy piastując w obecnej kadencji ważne funkcje mieli taką możliwość.

Zastanawiam się też co z strategią rozwoju gminy, opracowaną z uwzględnieniem postulatów wynikających z rozpisanej ankiety wśród mieszkańców oraz żmudnej inwentaryzacji naszych
( mieszkańców) potrzeb na początku kończącej się właśnie kadencji. Informacja, że strategia jest w zasadzie „sobie a muzom” i można w niej wszystko zmienić , w złym świetle przedstawia mówcę.
Ktoś się napracował i nic.
Był ponoć gotowy projekt ścieżki rowerowej z Ziębic przez źródło Cyryla do Skalic i nic.

Jestem pełna uznania za duże zaangażowanie i konsekwencje w działaniu obecnych na zebraniu radnych na różnych szczeblach organizacji samorządowej. Ubolewam, że nie było kandydatów do rad gminy i powiatu, którzy zgłosili swoje kandydatury ( już na początek nie interesują ich lokalne problemy ).

Oj, chłopie, chłopie w łeb Ci

Zyga
Byli burmistrzowie kiedyś byli młodzi, radni kiedyś byli młodzi, co po nich zostało. Nie wiek świadczy o człowieku, ale jego chęci do tworzenia czegoś nowego. Wśró kandydatów na radnych nie wisać takich ludzi.

Oj, chłopie, chłopie w łeb Ci

Zefir – Czas na zmiany, taka gadka powielana jest od 1990 roku.