Makieta kolejowa po raz trzeci w Ziębicach

Niemal całą powierzchnię sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Ziębicach zajęła makieta kolejowa, która prezentowana jest tam w ten weekend. Wstęp na ekspozycję jest nieodpłatny.

Makietę prezentują zarówno kolejarze, jak i przedstawiciele innych profesji zrzeszeni w Klubie Sympatyków Kolei z Wrocławia. Budowa takiej ekspozycji trwała wiele godzin i zakończyła się o godz. 3 nad ranem, a dziś już od godz. 10.00 pasjonaci mini-ciuchci byli gotowi pokazać ją odwiedzającym. Wystawą zachwycają się zarówno mali, jak i duzi, co nie dziwi, ponieważ pociągi w każdym detalu oddają te prawdziwe. Wydają nawet dźwięki, a z parowozów bucha para.

Pomysłodawcą i organizatorem wystawy jest Andrzej Dybikowski – na co dzień pracownik kolei, po godzinach fan modelarstwa. Jego kolekcja również wzbogaciła prezentowaną w „Czwórce” makietę. To dzięki niemu ekspozycja zawitała do Ziębic już po raz trzeci. Wcześniej oglądać ją można było w ubiegłym roku oraz w 2015, jednak w tym roku po raz pierwszy w takim okazałym rozmiarze.

Makietę można oglądać jeszcze tylko jutro w godz. 10.00-14.00. Następna okazja – miejmy nadzieję – za rok.Galeria zdjęć
fot. Agnieszka RzepkaDodaj komentarz